Sosyal Projeler

MEZOPOTAMYA SOFRASI  – MARDİN / MİDYAT  

Türkiye Büyük Millet Meclisi himayesinde gerçekleştirilen proje, ülkemizin çoklu kültür yapısı ve etnik köken farklılıklarıyla birlikte bir arada yaşama ve bir arada yürüme güzelliğini katılan binlerce insanla şekle getirmiştir. Projeye 17 üniversite, 20 il valiliği, 16 sivil toplum kuruluşu, binlerce vatandaşın yanı sıra, Bakan düzeyinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve Irak hükümetlerinin temsilcileri katılmıştır. İmam – Rahip ve Haham birlikteliğiyle edilen huzur duasının ardından 7 bölgeden gelen 7 folklor ekibi ve semazen ile mehteran gösterileriyle Mezopotamya Ovası tarihi bir buluşma şölenine ev sahipliği yapmıştır.


BİLECİK BELEDİYESİ TOPLUM MERKEZİ

Bilecik Belediyesi iş birliği ile hazırlanan projede, toplum bilinçlendirme ve farkındalık yarama programlarının yanı sıra Belediye Başkanlığı bünyesinde kurduğumuz Aile ve Toplum Danışma Merkezinde vatandaşların ücretsiz olarak faydalandıkları psikolojik destek merkezini hayata geçirdik.

 
BİNGÖL BELEDİYESİ SAĞLIKLI YAŞAM KOŞUSU

Sigara ve madde kullanımına yönelik başlatılan temiz yaşam ve sağlıklı gelecek başlıklı proje Bingöl Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilmiştir. Yaş sınırı olmaksızın şehir merkezinde pankartlarla koşan 3.000 kişi sigara ve madde bağımlılığına karşı farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

 
KARTAL BELEDİYESİ ENGELLİLER GÜNLERİ

Yaşama Dokunanlar Platformu ve Kartal Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen projede, engelli insanlarımıza toplumsal destek ve anlayış boyutunun yükseltilmesi amacıyla bir dizi şehir merkezli saha projeleri gerçekleştirildi. Projeye 1300 engelli insanımız iştirak etti.