Başkanın Mesajı

Merhaba,
Son yıllarda ülkemiz üzerinde gerek iç ve gerekse dış faktörlerin yoğun bir yıkım çabası olduğunu biliyor ve bu duruma kayıtsız kalmamamız gerektiğinin farkında olarak yaşıyoruz. Hassas süreçlerden ve riskli olaylardan döndük toplum olarak. Başta pkk ve fetö olmak üzere birçok terör gruplarının ülkemiz bütünlüğüne saldırıları altında yaşamak, iç ve dış mihrakların tuzaklarına karşı önlem alarak yaşamımızı idame ettirmek zorunda kalmamız toplumca bizleri bir hayli yordu. Ancak durumlar ne olursa olsun Türk milli ve manevi kültür yapısının sağlamlığı bizleri yine de bir arada tuttu ve tutmaya devam edecek. Umudumuz çocuklarımıza dairdir. Umudumuz gençlerimize dairdir. Umudumuz Türkiye Cumhuriyeti temellerinin sağlamlığına dairdir ve umudumuz insanımıza dairdir. 

Yaşama Dokunanlar Platformu kurulduğu ilk günden beri herhangi bir siyasi kuruluş, zümre ve herhangi bir ideoloji tekeli altına girmemiş ve asla girmeyecektir. İlkelerimiz ve karakterimiz gereği sosyal alan başta olmak üzere, yaşamsal tüm alanlarda uzman kadro ve gençlerimiz ile hareket etme hedefimiz vardır. Devlet kurumlarımız, üniversitelerimiz, kamu menfaati gözeten sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte ortak hareket etmek en temel ilkemizdir. Yasalara uygun olmayan hiçbir iş ve faaliyette bulunmama ilkemiz sadece bizi değil, paydaşlarımızı da aynı sorumluluk duygusuyla ilgilendirmektedir.

• Biz uyuşmadan yaşamak için UYUŞTURUCUYA HAYIR diyoruz. Her türlü uyuşturucuya hayır, buna televizyon, internet ve benzeri uyuşturucularda dahil.
• Bizler okumaya, üretmeye, başarmaya ve renklerimizle bir arada yaşamaya EVET diyoruz
• Bizler insanın insan olma özgürlüğüyle yaşamasına dair umut besliyor ve o yönde çalışıyoruz.
• Bizler milli ve manevi değerlerimizin korunması ve ileriye taşınması için gayret gösteriyoruz
• Bizler, çocuklarımız ve gençlerimizin beyinlerine önem veriyor ve onlarla büyük mutluluklar yaşayacak toplumu tesis etmeye çalışıyoruz.
• Bizler eğitimde, sanatta, sporda, turizmde, tarım alanında, sosyal gelişim mekanizmalarında çalışan ve üreten bir TÜRKİYE kuruluşuyuz.
• Bizler, kötü dil kullanmaya, kavgaya, ötekileştirmeye, hor ve hakir görmeye karşı duruş gösteren insan sevdalılarıyız.
• Biz Vatanımızı, insanımızı, doğamızı korumaya ve insanın insana dair ihtiyacı olduğu her alanda hazır olmaya odaklanmış Yaşama Dokunanlar neferleriyiz

Bu duygularla hepinizi saygı ile selamlıyor ve oluşturduğumuz Türkiye STK çatısı içine sizleri de davet ediyorum.
Saygılarımla
Murat ÇUHADAR
Genel Başkan