VAHAP ALMA SONRASI, ERKAN KANDEMİR DOSYASI

VAHAP ALMA SONRASI, ERKAN KANDEMİR DOSYASI

31 Mart seçimleri sonrası Ak Parti’de kadro değişimlerinin başlayacağı sinyali verilmişti. Ancak Görevden alanların, Görevden alınmamaları konusunun ardındaki sis perdesini aralıyoruz.

Son olarak Ak Parrti Mardin İl Başkanı Vahap Alma kurban edildi. Pardon fatura ona kesildi, yine pardon ihale ona kaldı, çok pardon GÖREVDEN ALINDI. Yolsuzluk yapmadığı için görevden affı istenmedi. Direk görevden alındı.

PEKİ ONU GÖREVDEN ALANLAR TAKIMINA BAKALIM :

Erdoğan ve Ak Partinin ülke genelinde ivme kaybetmesine sebep olan en önemli aktörlerin başında Erkan Kandemir ve oluşturduğu takım gelmektedir. Toplum nazarında etkisi ve karşılığı olmayan, siyasi ve ahlak sorunu olan bir çok ismin İl,ilçe başkanı olarak atanması, aday belirleme sürecinde ne kadar ofsayt isim varsa aday olmalarının sağlanması ve daha açacağımız pandora kutusunda okuyacağınız Erkan Kandemir senaryolarından sonra Erdoğan’a başka düşman gerekmediğini hep beraber göreceğiz.

Gelelim muhteşem koordinatör Ayşe Suna Bölek, bu hanımefendinin vakur, kibirli, çok bilmiş ve baştan sona yanlış analiz ve raporlama sistemiyle belirlenen adaylar üzerindeki etkisi sonucu Ak Parti ve Erdoğan Mardin’de yine büyük bir hezimete uğradı.

Yusuf Ziya Yılmaz ve Ali İhsan beylerin seçim süreci dosyalarınıda büyük bir titizlik ve kimsenin GIK çıkaramayacağı bir netlikle önümüzdeki günlerde pandorakutusu başlıklı yazımda okuyacaksınız.

Sonuçta seçim kaybedildi. Ak Partinin toplum nazarındaki hali ANAVATAN Partisinin son dönemdeki durumuna düştü. Milletin adamı Erdoğan ise bu şebeke takım ve bu takımın kurdukları ilişkiler nedeniyle itibarı yerle bir oldu. Halk artık Erdoğan’a güven problemi yaşıyor ve bunun ilk sıradaki müsebbibi yukarıda yazılı isimlerdir.

Gelelim Ak Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma’nın görevden alınışına… Hak etmişmiydi ? hatası neydi, nerede eksik yaptı ? daha soracağınız ne soru olursa olsun ortaya çıkacak cevap şudur. Vahap Alma şerefli bir İl Başkanlığı ve Erdoğan zihniyetine uygun bir yönetim şekliyle görev sürdürdü. Elbette her görevin bir sonu vardır ama bunun şekli ve zamanı böyle olmamalıydı.

Vahap Alma siyasi kumpasın kurbanı oldu …

Şimdi asıl konuya yerel de bakalım. Bildiğiniz gibi bizim entelektüel, yakışıklı, metroseksüel, kibar, nazik ve emeklinin anasını ağlatan bir bakanımız var. Vedat Işıkhan. Canı istediğinde siyasi listelere müdahil olan, Erdoğan’a ulaşım rahatlığı ve imkanı olan falan filan. Bu beyefendinin hiç mi Mardin’deki siyasi dokudan haberi yok ve hiç mi bu ihanet şebekesinin oyununu bozmaya cesareti yoktu. Yoksa Ankara’da yaşayan yeğenini Mardin Belediyesine Meclis Üyesi yaptırdığı gibi, başka yerde yaşayan kuzenini İl Başkanı yapma gibi bir hevesimi var ?

Peki Ya Orhan Miroğlu ? MKYK üyesi, partinin en üst organında görev yapan etkili bir isim. Erdoğana yakın ve profesyonel bir siyasi figür. Oldu mu şimdi Orhan abi ?

Gelelim bir türlü hazırlık okuyan ve sınıf atlayamayan Milletvekilimiz Muhammed Adak’a, kep atıp Milletvekili olmaya halen niyetin yok mu kardeşim. Bu kadar pasifliğin altında yatan gerçek sebep ne ?

İlimciler, Ensarcılar, Menzil nöbeti tutan amcalara ne demeli ?Şimdilik bişey dememeli. Onlarda pandora kutusundaki yerlerini aldılar.

Neyse …. Şimdilik Vahap Alma’ya verdiği emek, çaba ve hizmetlerden ötürü teşekkür ediyor. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.

Murat Çuhadar

Türkiye’nin Yaşam Koçu

Bir yanıt yazın