MARDİN’DE BU HAFTA


MARDİN’DE BU HAFTA …

Efsane şehir Mardin’de bu hafta neler oldu / olmadı …

Artuklu Belediyesinde herhangi bir yolsuzluk, arsızlık, ahlaksızlık, rüşvet, Belediye imkanlarını peşkeş çekmek, akraba ve eş dosta kadro tahsisleri gibi kutsal görevler tespit edilemedi. Halk M.Ali Amak’a çok tepkili. Alışılmış Belediyeciliği sürdüremediği için toplum tarafından kınandı.
Gazze katliamına tepki adına cemaat, dernek ve vakıfların Cuma tepkileri devam ediyor. İzdiham yaşanan tepki çalışmaları yine her zamanki gibi GAZZE KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR U TEKBİİİRRR… ALLAH-U EKBER nidalarıyla son buldu. İzdiham gibi katılımın sağlandığı tepki gösterilerine 15 – 20 kişi gibi rekor bir katılım sağlandı.
Şimşek çaktı, yıldırım düştü, ağaçlar devrildi, U neredeyse Allah bela verecekti de son anda olmadı.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ekipleri şehirde denetim operasyonlarına inşallah bir gün çıkacaklarına dair niyet yemini ettiler. Şehir Turizm açısından halen Allah’a emanet.
Diyanet İşleri Başkanlığının temsilcisi olan İl Müftülüğü Başkanlıklarına uygun hal ve hareketlerle İnşallah Maşallah isimli başlık politikalarıyla devam ederken, cami, medrese gibi alanların hali neredeyse Gazze gibi durmaya devam ediyor.
Ruhsatsız otel, motel, pansiyon, günlük kiralık ev ve yine ruhsatsız cafe bar ve bir nevi pavyon hizmetleri ile Mardin Dünya Turizimindeki başarılı tanıtımına devam ediyor.
İşsiz gençler, çaresiz anneler, eve ekmek götüremeyen babalar yine sabır taşı etrafında piknik yapmaya devam ediyor.
Siyaset tarihimizin pir-i sefiri Milletvekillerimiz, Üst düzey siyaset aktörlerimiz yoğun Ankara fotoğraflarla ziyaret sergileri ve çok çalışıyoruz isimli tiyatro çalışmalarıyla göz doldurmaya devam ediyor.
Liyakat nişanı taşıyan zat-ı muhteşem bürokrat takımının tam gaz DOĞALGAZ çalışmaları devam ediyor.
İktidar partisinin kırılgan, hassas,duygusal ve zeytinyağı gibi üstte kalma özellikli başkanları seçim zaferi kazanmışlık sarhoşlukları devam ediyor. Kutlamalar henüz bitmedi.
Vatan, millet,sakarya, Antalya,bodrum duyguları ile ilgili demogoji tüm ihtişamıyla güncelliğini koruyor.
Mardin’de işler yolunda ….

Sevgiyle ….

Murat Çuhadar

Türkiye’nin Yaşam Koçu

Bir yanıt yazın