BU BİR SİYASİ İNTİHAR YAZISIDIR

HARAKİRİ YAZISI

BU BİR SİYASİ İNTİHAR YAZISIDIR

BU BİR GÜNEYDOĞU HALKININ ONUR MÜCADELESİNİN YAZISIDIR

BU TÜRK MİLLETİNİN HAKLI İSYANIDIR

BU BİR RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A İNANÇ VE SADAKAT YAZISIDIR

VE ASLINDA BU BİR ERDOĞAN’IN KURDUĞU AK PARTİ’NİN YENİDEN ÖZÜNE DÖNME YAZISIDIR

Beni bilen bilir, kendimi tanıtmama ve anlatmama gerek yok. 20 yılı aşkın bir süredir ülke kalkınması, demokrasi gelişimi, fikir ve hürriyet özgürlüğüne dair mücadele etmiş ve bu mücadeleyi Ak Parti kurulduğu günden bu güne kadar Erdoğan’a olan inanç ile yürütmüş birisiyim. 25 yıldır bu ülkede kalem kullanıyorum. Gazeteciyim, Yazarım, Sosyo terapist ve Yaşam Koçuyum. Siyasi danışmanım ve hepsinden önemlisi hiçbir parti kimliği kullanmadan, herhangi bir makam üstlenmeden, kimseden maddi yada manevi destek almadan, kimseden herhangi bir şey beklemeden çalışmış, Ak Parti politikalarının desteklenmesinde önemli roller üstlenmiş, yeri gelmiş şehir şehir dolaşarak Erdoğan politikalarının savunuculuğunu yapmış ve cebimden harcayarak, ömrümden harcayarak saf hizmet vermiş gerçek bir vatan evladıyım.

Birileri gibi Ak Partili rolüne girip partiye ve halka ihanet etmiş, makamı kendi menfaat ve çıkarlarım uğruna kullanmış biri değilim.

Ya da birileri gibi parama güvenerek ve servetime servet katmak amacıyla ERDOĞAN hayranı ve Erdoğan kulu rolüne girmiş biride değilim.

Birileri gibi partide hasbel kader görev almış ve bu görevi ihale ve kadro satışlarında kullanmış bir haysiyetsizlik yapmış biride değilim

Elhamdülillah Müslümanım ama birileri gibi namazın arkasına saklanıp, sakal uzatıp ve her türlü tefeciliği, ırz düşmanlığını yapmış biride değilim

Birileri gibi Ak Medya havuzu gazeteciliği yapıp harama kalemimi peşkeş çekmiş biri hiç değilim, yeri gelmiş Erdoğan’ı bile eleştirmiş biriyim

Birileri gibi aşiretim var ayağıyla hareket edip, bir baltaya sap olmamışken, Ak Partiden Aday olup Milletvekili, Belediye Başkanı, Meclis Üyesi, İl ya da İlçe Başkanı olmuş biride değilim.

Birileri gibi Milletvekili, Belediye Başkanı, İl ve İlçe Başkanı olupta 15 Temmuz’da saklı güreş yapmış biri değilim. Tam tersine 15 Temmuz’da İstanbul’u ayağa kaldıran organizasyonları yapmış, Rize’de Fetö’ye Meydan Okumuş ve Cumhurbaşkanına Gazilik ünvanı verilmesine dair ilk imza kampanyasını Rize’den Türkiye’ye yaymış biriyim.

BEN KENDİ TAHMİNİME GÖRE YAZZI YAZMAM

BEN BİLMEDEN VE EMİN OLMADAN ASLA YAZI YAZMAM

ŞİMDİ İYİ DİNLEYİN LÜTFEN … !!!

SAYIN MEHMET ÖZHASEKİ

SAYIN ERKAN KANDEMİR

SAYIN AZMİ EKİNCİ

SAYIN MUSTAFA ATAŞ

SAYIN METİN BULUT

SAYIN İSMET YILMAZ

SAYIN LOKMAN ERTÜRK VE DAHA BİR ÇOK GENEL MERKEZDEKİ SAYIN ARKADAŞLAR …

Sizler Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ekibimisiniz ??? Sesinizi duyar gibiyim. Evet ekibiyiz diyorsunuz ….

BENDE SORUYORUM … EMİNMİSİNİZ ???

HATTA SORULARIMA DEVAM EDİYORUM …

 • Yüzyılda bir nasip olan bir lideri ve ülkeyi hainlerden arındırıp, ileri düzeylere taşıyacak bir lideri böylemi koruyorsunuz ?
 • Güneydoğu’da seçtiğiniz ve atadığınız yerel siyasetçileri, Milletvekillerini, Belediye Başkanlarını, MKYK Üyelerini, Meclis Üyelerini, İl ve İlçe Başkanlarını seçerken hangi kriterleri kullanıyorsunuz. Kafanıza göremi ? ilişki ağınıza göremi ? yoksa vatana millete hizmet edecek yönlerine göremi ha ? hangi kritere ?
 • Maşallahınız var öyle kadrolar atıyor, öyle isimler belirliyorsunuz ki bunun sonucu HDP^’ye yarıyor. Bölge anketlerindeki yerinizin gerçeğini, üye kayıtlarınızzın hakikatini benmi söyleyeyim, yoksa siz mi incelersiniz ?
 • Ayyuka çıkmış parti sıkıntılarının sonucunda gelişen ve geri dönülmez küslükler yaratan meseleleri daha ne kadar REİS’ten saklayacak ve üstünü örteceksiniz ?
 • Daha ne kadar Ak Parti zihniyetiyle bağdaşmayan, siyasi ve insani ahlak sabıkası taşıyan kişileri makamlarda kral edeceksiniz ?
 • HDP’yi daha ne kadar lider parti yapacaksınız ?
 • Daha ne kadar Ak Parti ile alakası olmayan, kendi köylerinde bile Ak Partiye oy çıkaramayan, toplumsal karşılığı olmayan kişileri daha ne kadar Sayın BAŞKAN olarak bırakacaksınız ?
 • Daha ne kadar parti içinde çıkan isyanlaraa kulak tıkayacak ve hezimetle sonuçlanacak seçim yoluna yürümeye devam edeceksiniz ?
 • Daha ne kadar sermaye taşıyıcılarını adam zannedip, halkın yaşam hakkını ellerinden alacaksınız ?
 • Daha ne kadar denenmişleri halen daha denemeye devam edeceksiniz ?
 • Daha ne kadar Cumhurbaşkanını yanıltmaya devam edeceksiniz ?
 • Daha ne kadar Cumhurbaşkanını yalnızlaştırmaya devam edeceksiniz ?
 • Bu dava uğruna yıllarını, emeklerini, servetlerini, alınterleri ile tüm zamanlarını vermiş yiğit sevdalılar vardır, hani sizin kenara attıklarınız olanlar. Daha ne kadar vefasızlığınıza devam edeceksiniz ?
 • Atanan Valiler, Kaymakamlar, Emniyet Müdürleri, Bürokratlar, Askerler, Polisler ve kısacası canını vatan uğruna feda etmeye hazır onca Memuru daha ne kadar hayatında iki kitap okumamış bir il / İlçe Başkanının emrinde tutmaya devam edeceksiniz ? Yazık değilmi bu vatanın evlatlarına ? Hiçmi vicdan yok sizde ? Daha ne kadar ha ?
 • Günden güne ağırlaşan sorunlar varken, Sadece Erdoğan’ın Süleyman Soylu’nun ve yiğit birkaç vatan evladının çarpışarak çalıştığı bu ülkede, daha siz ne kadar hatalı kararlar vermeye devam edeceksiniz ?
 • Bitmedimi kibriniz, fotoğraf ve sosyal medya şovunuz ? Bitmedimi daha Genel Merkezdeki bitmek tükenmek bilmeyen başkanlık makamlarınız ?

Bakın, Bizi iyi dinleyin, biz dediğim MİLLETİZ. Biz kararımızı verdik ve 2023 için yeniden ERDOĞAN dedik. Siz de kararınızı verin… Eğer sizde ERDOĞAN ve GÜÇLÜ TÜRKİYE diyorsanız o zaman gereğini yapın… Bana bu yazımdan dolayı ateş püsküreceğinizi biliyorum. Ama sorun değil. 2023 te Güneydoğu’da Ak Parti ve Türkiye zaferi çıkmazsa o zaman Millet bu yazının hesabını sorar size. Hem de dibine kadar. Tarih sizi ya kahraman diye yazacak. Ya da ….. siz bilirsiniz.

Genel Merkezde etkili ve yetkili makamlarda olabilirsiniz ama asla bu milletin üstünde bir makamda değilsiniz. Cumhurbaşkanı Erdoğan bile “ Ben Milletimin hizmetkarıyım” diyorsa, sizde ne olduğunuzun farkına varın. Bu ülke PKK’ya, FETÖ’ye veya hain örgütlere teslim edilecek basitlikte bir ülke değildir.

Şimdi başlarsak KAZANIRIZ

Omuz omuza olursak YENERİZ

El ele verirsek DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE OLURUZ…

BİZ KARARIMIZI VERDİK VE ERDOĞAN DEDİK…. ŞİMDİ SIRA SİZDE… KARARINIZI VERİN …

Artık sesimiz gür çıkacak ve Erdoğan’ın duyması için icazete ihtiyacımız yok…

 

Murat Çuhadar

Türkiye’nin Yaşam Koçu

Bir yanıt yazın