NE VATAN – NE MİLLET – NE SAKARYA ….

 

Ne Fetö bitti, Ne PKK bitti , Ne de kimse kimsenin umurunda değil.

Siyasi Partilerdeki itibar suikast timleri, masumlaştırılmış hain örgüt elemanları

Üyelerini maşa olarak kullanıp, sonra da bir paçavra gibi fırlatıp atan siyaset mekanizmaları

Kurt ve kuzuların sahne dansları

Kahve muhabbetinden öte gitmeyen parti teşkilatları

İhale takip merkezine dönmüş il ilçe başkanlıkları

Ekonomik buhran yaşayan millete dair gözünü kulağını kapayıp, sadece söylem edebiyatıyla slogan atan parti liderleri

Bilal Erdoğan’a özenen ama ismi çıkmamış lider çocukları

Ülkücülüğü, devrimciliği, ulusalcılığı ve diğer tüm ideolojik yapıların DNA’sını bozan sistem katilleri

 

TÜRK SİYASETİNİN ANALİZİNİ HEP BİRLİKTE BU YAZI DİZİSİNDE İNCELEYELİM.

Solcu görünen ama sağda dans eden zevatlar

Parti liderlerinin önünde kalkan MIŞ gibi hareket eden siyaset bürokrasisinin çakal takımları

Yukarıda yazdığım minicik özet başlıkların detaylarının çok daha fazla olduğu herkes tarafından zaten bilinmektedir. Ama şeytan ayrıntıda gizlidir. Şeytan mekanizmalı siyasi yapılardan söz ederken aklınıza hemen AK Parti iktidarına dair bir yazı olarak algılanmasın. İçinde herkesin olduğu kirli bir siyasi mekanizmanın ülkemiz ve milletimiz üzerine örtünen kirli ve kara perdenin açılıp, gerçekler boyutunda kanıtlı, ispatlı, devlet tescilli yönlerle ispatlanmış meselelerin konuşulması, açığa çıkarılması ve Millet kaderinin hain eller ve dillerden arındırılması gerekir.

Bunun için birinin harakiri etmesi gerekir belki de. Çok şükür bu ülkenin namuslu insanları bu harakiri’yi şehitlik kabul edip gerçekleştirebilecek yürekte ve güçte olan yiğitleri vardır.

BİR TRİPOT BİR KAMERA sloganıyla ortaya çıkan Sedat Peker’in yarattığı infial den sonra, toplumda temizlik kampanyası başlatma ruhu taşıyan binlerce insan daha çıktı.

Sadece İktidar Partisi değil, kirliliğin bulaştığı, içinde liderlerin çocukları, yeğenleri, özel kalem müdürleri, danışmanlarının olduğu ve milletin umurda bile olmadığı, dinin, imanın, vicdanın yerlerde sürünerek firavun ruhlu insanların toplum mekanizmasını kirlettiği yapıların olduğu bir takım ülkeler vardır. Acaba biz de onlardan birimiyiz ???

Ekonomik nedenler ve bir takım yolsuzluk iddiaları ile hasar aldığı gerçeği ile karşı karşıya kalan Ak Parti’yi bir kenara koyacak olursak, diğer partilerin temiz bir siyaset ve mutlu bir ülke vaadlerini dinlemeden önce şöyle bir analiz yapmakta fayda vardır. Gelen gideni aratmasın. Olası Ak Parti iktidarının bitmesi gerçekleşirse, yerine gelmeye aday lider ve partilerin siyasi analizlerinden önce mutfaklarına bakmak gerekir.

Mesela ;

Çok sık eleştirilen Bilal Erdoğan vardı, peki başka liderlerin Bilal oğlanları var mı ?

Ak Partinin çok sık eleştirilen danışmanları vardı ya da parti içi bürokratları vardı. Peki başka liderlerin de var mı ?

Erdoğan aslında HDP’nin gizli ortağı diye ortaya atılan iddialar vardı ? Peki başka partilerin teşkilat yetkililerinde de bu bağ var mı ?

Bu ülke de demokrasi, adalet, hak ve hukuk, kalkınma, hizmet bekleyen milyonlarca insan var. Bu millete acaba Cumhur İttifakı mı ? 6’lı Masa mı ? 3.cü ittifak mı ? yoksa başka bir yapı içerisinde atağa çıkacak birilerimi kurtuluş sağlatacak.

Bakalım hep birlikte göreceğiz.

Yaşama Dokunanlar Hareketi başlıyor. Aydınlık, Özgür, Demokrasi tabanlı, adil ve eşit düzen ruhuyla, en cesur ve en geri dönmez adımlarıyla Mustafa Kemal’in devrim ruhu başlıyor.

 

Murat Çuhadar

Türkiye’nin Yaşam Koçu

 

 

 

Bir yanıt yazın