Robotik cerrahi kadın hastalıklarında hangi avantajları sunuyor?

Robotik cerrahi tekniği hakkında bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. HakanKadirağa, “Bu yöntemle hastaların ameliyat sonrası daha az ağrı duyması ve normal yaşama daha erken dönmesi imkanı sağlanıyor. Üstelik açık ameliyata göre yara izi de az olduğu için estetik anlamda da avantaj sunuyor.

KUSURSUZ BİR AMELİYAT İMKANI

Bunların yanında özellikle robotik kolların cerrahın el bilek hareketlerini birebir yapabilmesine imkan sağlaması, 3 boyutlu görüntü imkanı ile çok titiz ve kusursuz bir ameliyat imkanı veriyor. Robotik cerrahi ile hastalarımıza açık cerrahinin dezavantajlarından uzak ameliyat imkanı sağlıyoruz. Hastalarımızın tedavilerinde günümüz tıbbının tüm imkanlarını kullanarak onları sağlığına kavuşturmak için çalışıyoruz ” diye konuştu.

FARKLI KULLANIM ALANLARI VAR

Robotik cerrahinin farklı kullanım alanları hakkında da bilgi veren Op. Dr. HakanKadirağa, “Histerektomi (rahim alınması ameliyatı), myomektomi (myom alınması ameliyatı), endometriozis cerrahisi (çikolata kisti ameliyatı), kanser ameliyatları, yumurtalık kisti ameliyatları gibi operasyonlar da bu grupta sayılabilecek başlıca cerrahi işlemler” ifadelerini kullandı.

Erhan Yazıcıoğlu: Kızımın kakasını yedim!
Nisa bebek davası başladı!

Kaynak

Bir yanıt yazın