SON DAKİKA: Bakanlık’tan flaş ‘Kinder’ kararı! Toplantılıyor…

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Belçika’da üretilen ‘Kinder’ markalı bazı ürünlerde tespit edilen salmonella bakterisine ilişkin sürecin ilk günden itibaren titizlikle takip edildiği ve ürünlerle ilgili gerekli kontrollerin yapıldığı belirtilerek, “Ülkemizde bugüne kadar yapılan denetimler sonucu alınan numunelerin analizlerinde salmonella tespiti yapılmamıştır.

2022’nin en pahalı motoru 1 milyon TL!

RESMİ KONTROLLER DEVAM EDİYOR

Avrupa Birliği vakaya ilişkin güncel tespitleri bütün ülkelerle paylaşmaya devam etmektedir. Ülkemize de aşağıda bilgileri bulunan Kinder markalı ürünlerle ilgili bildirim yapılmıştır. Bu kapsamda bahse konu ürünler için bakanlığımızca toplatma kararıalınmıştır. Tüketici sağlığının en üst düzeyde korunmasına yönelik resmi kontrollerimiz devam etmektedir” denildi.

“WHATSAPP İHBAR HATTINA BİLDİREBİLİRLER”

Açıklamada, 08 Temmuz 2022 üretim tarihli,L329R03 parti numaralı Kinder Schoko Bons ve15 Temmuz 2022 üretim tarihli, 1336R03 parti numaralı Kinder Schoko Bons ürünlerine ilişkin bildirim yapıldığı belirtilerek, “Tüketicilerimiz gıdayla ilgili her türlü şikayetlerini 7/24 hizmet sunan; Alo Gıda 174 veya ‘0501 1740 174’ WhatsApp ihbar hattına bildirebilirler” ifadesine yer verildi.

Kaynak

Bir yanıt yazın