BEN KİMİM

Wellness Üniversitesinin yurdum insanı için hazırladığı projenin bir kursiyeri olarak, gazetecilik bölümünden ilk ödevimizi aldık.  Bizden bir köşe yazısı istendi. Gazetecilik bölümünün toplantısına katılmadan önce, Yaşam Koçluğu canlı yayınına dahil olmuştuk. Bu vesileyle ben ilk yazı ilk heyecanımı yayında bize sorulan ve bir video ile cevaplarımızı grupta paylaşmamızı isteyen hocamızın “Ben Kimin” sorusuna kursiyerlerin verdikleri cevaplar, bu ortak birlikteliğin içimize sinen, düşün dünyamızı geliştiren, güzel etkileşimine ayırdım

 

İnsanlık tarihi ile özdeş bir soru “Ben Kimim”. Bu soruyu yaşamın herhangi bir zaman diliminde herkes kendine sormuştur. Kimimiz gerçeğimizle yüzleştik kimimiz yalanla benliğimizi avuttuk. Belli bir hayat tecrübesinden sonra farkedilmemenin farkına vardık ve tekrardan kendimize sorduk “Ben Kimim”. Murat Hocamız bu soru ile bize ters köşe yaptırdı. Kendi adıma müthiş etkilendim. En çekingenlerimiz bile video ile cevaplama cesareti gösterdi. Umarım Hocamız bu soruyu, kurs bitiminde bizlere tekrardan sorar. Dört ay sonra bu sorgulayıcı soruya vereceğim, vereceğimiz cevapları şimdiden merak ediyorum.

 

Hepimiz enerji doluyuz lakin enerjimizi dışarı yansıtmada pasifiz. Murat Çuhadar Hocamızın tecrübesiyle harmanlayıp bize sunacağı bilgi birikimi ile aktifleşeceğimize inanıyorum. Grupta video paylaşan arkadaşların 45’i kadın 11’i erkek bu da bize kadınlarımızın her dem biz erkeklerden bir adım önde olduklarının ispatıdır. Bu açıdan bakınca bile bu oluşumun daha ilk toplantıda bizlere doğru adreste olduğumuzu hissettirdi.

 

İnsanlığın Yaşam Koçu Peygamberimizin “İki günü aynı olan ziyandadır” hadisine ve bir filozofun “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” sözüne binaen değişmeye karar verip kursiyer olmaya çalışacağım. Arkadaşlarımızın da bu mihval de olduklarını düşünüyorum. Çatırdayan duygu kıvılcımlarını hissediyorum.

 

Bu vesileyle; bardağa dolu tarafından bakanlarla, durgun hayatlarında akışkan olmaya çabalayanlarla, gelişmeyi, geliştirmeyi sevenlerle, hayatı, insanları seven kendi gücüne inanan, donanımlı olmak isteyenlerin buluştuğu bu ortamda olmaktan son derece memnunum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın